| Title | Oppo F3 4-64GB Resmi Gold |
| Price | Rp 900,000 |
| Brand | oppo |
| Operating System | Android |
| Memory | 4 GB |
| Storage | 64 GB |
| Sim card | 2 |
| Contact person | dewi |
| Phone | |
| No Phone number? | Reply to Listing |
FITUR:
Body: Aluminum unibody, Gorilla Glass 5, 153.3 x 75.2 x 7.3mm, 153g
Screen: 5.5 inches, IPS LCD with 1080 x 1920 pixels resolution (401ppi)
Chipset: Mediatek MT6750T octa-core CPU (8x1.5 GHz Cortex-A53), Mali-T860MP2
Memory: 4GB of RAM plus 64GB of inbuilt storage; microSD slot (dedicated)
Camera: 13MP, f/2.2, 1/3" sensor with phase detection autofocus and a single LED flash
Selfie cam: Dual, 16MP, f/2.0, 1/3" sensor size + 8 MP 120-degree, f/2.4
OS: ColorOS 3.0, running on top of Android 6.0 Marshmallow
Battery: 3,200mAh Li-Ion (sealed)
Connectivity: Dual-SIM (Nano-SIM, dual stand-by); LTE Cat4 150/50 Mbps; Wi-Fi a/b/g/n; Bluetooth v4.1, A2DP, LE;
Misc: Front-mounted fingerprint reader
Mall13.com Free online classified. Post Free ads quick, easy and high quality search. Post add without registration is provided to expedite search for user. With simple vision, "High quality Free classified", we focus on accuracy in searching classified. Property classified, Car classified, or post other ads.
Powered by mall13 Professional classifieds in Indonesia
Sponsored by Indonesia Air charter
| Copyright © 2014-2016, Mall13. All rights reserved.